SYFON DO UMYWALKI BUTELKOWY

Jak uniknąć zatkanych rur?

Istnieje cała lista złych praktyk w domu, które powodują nieprzyjemne zatykanie się naszych rur; rury o przekroju mniejszym niż zalecany, rury o małym nachyleniu, źle skonstruowane instalacje, przestarzałe instalacje – to tylko niektóre z najczęstszych przyczyn. Istnieje wiele dobrych praktyk zalecanych w celu zapobiegania lub minimalizowania problemów z zatkanymi rurami w domu i w miejscu pracy.

Kilka podstawowych środków zapobiegawczych w celu zminimalizowania ryzyka zatkania rur

Czyszczenie rur kanalizacyjnych to nie to samo, co ich udrożnienie. Odblokowanie rur może często prowadzić do jeszcze bardziej kosztownych awarii i szkód ubocznych. Zapobieganie jest więc najlepszą opcją, aby zapewnić dobry stan rur i innych elementów sieci kanalizacyjnej. Jeśli chcesz zapobiec zatykaniu się rur w swoim domu, możesz wykonać te dwie czynności, aby poprawić ich wydajność:

  • Co tydzień wylewaj garnek wrzącej wody do zlewu lub odpływu. Spowoduje to usunięcie tłuszczu lub brudu, który gromadzi się każdego dnia i przykleił się do rur, rozpuści tłuszcz, a także zapobiegnie nieprzyjemnym zapachom w kuchni lub łazience.
  • Rury należy czyścić co dwa miesiące. W tym celu należy wlać pół szklanki drożdży, a następnie pół szklanki białego octu winnego. Odczekaj kilka minut, a następnie wlej do odpływu wrzącą wodą. Jeśli zwykle cierpisz z powodu zatorów w swoim domu, możesz to robić nawet co dwa tygodnie, co miesiąc lub kiedy jest to dla Ciebie wygodne.
syfon do umywalki

Konserwacja zapobiegawcza i czyszczenie syfonów

Syfony, czyli charakterystyczne elementy w kształcie litery „S”, które służą jako izolator w odpływach urządzeń sanitarnych. Najczęściej spotykany jest syfon do umywalki, toalety i zlewu.
Konserwacja i czyszczenie syfonów jest niezbędne, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zalania z powodu nieprawidłowego lub niewystarczającego odprowadzania ścieków lub innych problemów związanych z zatykaniem. Być może najważniejszym aspektem jest zapobieganie powstawaniu zatorów i komplikacji wynikających z ich nie oczyszczenia. Czyszczenie syfonu pozwala również uniknąć osadów wapiennych, resztek jedzenia, które generują nieprzyjemne zapachy, a także zapobiega pojawianiu się niepożądanych owadów, takich jak karaluchy. Przynajmniej raz lub dwa razy w roku zaleca się czyszczenie syfonów w łazience i kuchni.