Wanna prostokątna – dlaczego warto wybrać ją do swojej łazienki?

Urządzając łazienkę i mając w planach postawienie wanny, wielu ludzi zastanawia się, jaką wybrać. Prostokątna czy owalna? W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego wanny prostokątne są idealnym wyposażeniem łazienki. 

Wanna prostokątna – jakie są jej zalety?

Wanny prostokątne to niezwykle klasyczny i uniwersalny element wyposażenia łazienki. Pasuje praktycznie do każdego wnętrza, dlatego wybierając odpowiedni rozmiar, może wypełnić niewielką wnękę w łazience. Oczywiście może również stanąć przy ścianie. Wszystko zależy od przyszłych użytkowników łazienki. Jest ona dużo lepsza w użytkowaniu, pozwala przyjąć odpowiednią pozycję w czasie kąpieli, gdyż wanna to nie tylko kąpiel, ale także kilka chwil na relaks. Prostokątna wanna świetnie sprawdza się także w małych łazienkach oraz idealnie dopasowuje się do mebli czy innych akcesoriów. Takie wanny występują w wielu rozmiarach, kolorach oraz konfiguracjach. Może być to wanna wolnostojąca lub zabudowana, biała, złota czy czarna. Z całą pewnością każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb. 

Materiał wanny prostokątnej 

Wanny prostokątne są najchętniej wybieranym modelem, a wszystko przez wzgląd na ich niezwykłą uniwersalność. Do wyboru mamy wanny akrylowe – jedne z najpopularniejszych i najtrwalszych, wanny stalowe – niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pokusić się można również o wanny z konglomeratu, jednak są one bardzo ciężkie i dość drogie w porównaniu z wannami stalowymi i akrylowymi.