Jakie kanapy do salonu?

Kanapy to ważny element wyposażenia salonu, ale również pokoju dziecięcego czy młodzieżowego. Oprócz funkcjonalności wpływają także na dekoracyjność pomieszczenia. W salonie często wykorzystywane są jako mebel wypoczynkowy dla gości. Kanapa wyposażona w dodatkową szufladę może być także miejscem do przechowywania pościeli, poduszek czy innych domowych drobiazgów. Szeroka dostępność modeli i kolorów sprawia, że każdy może znaleźć coś pasującego do aranżacji własnego salonu.

Kanapy jako element wyposażenia wnętrz

Kanapy to zarówno funkcjonalne, jak i eleganckie wyposażenie wnętrz, które sprawdzi się w każdym domu. Dostępne są kanapy:

  • jednoosobowe
  • dwuosobowe
  • trzyosobowe

naroznikWiększość modeli wyposażona jest również w funkcję spania, a dołączone pojemniki do przechowywania pościeli zwiększają powierzchnię użytkową mebla. Są idealnym rozwiązaniem, gdy w mieszkaniu brakuje miejsca na sypialnię albo w domu jako dodatkowy mebel dla gości. Kanapy skórzane świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Kolorowe, miękkie materiały wykorzystywane są jako mocny akcent kolorystyczny w minimalistycznych aranżacjach. Producenci oferują szeroki wybór kolorów, dzięki czemu bez problemu można dopasować konkretny odcień do aranżacji wnętrza. Kanapy różnią się także pod względem wypełnienia. Kieszeniowe z pianką dopasowują się do kształtu ciała, gwarantując najwyższy komfort. Szeroki wybór kanap znajdziemy w sklepie SFmeble.

Kanapy – kwestia dodatków

Wybierając kanapę, ogromne znaczenie ma nie tylko materiał, ale nóżki, które bezpośrednio wskazują na styl, w którym wykonany jest mebel. Nóżki mogą być wykonane z innego materiału niż kanapa, kontrastując z nią. Współcześnie dużą popularnością cieszą się meble o geometrycznych kształtach. Warto tez pamiętać o dodatkowych funkcjach kanapy. Wśród nich istotne znaczenie mogą mieć regulowane podłokietniki, ułatwiające przyjęcie wygodnej pozycji podczas czytania książki czy oglądania filmu. Aby zwiększyć dekoracyjność mebla lub dodać mu więcej przytulności i miękkości, warto ozdobić go poduszkami lub kocem.