Stół do industrialnej jadalni – jaki wybrać?

Styl industrialny od dawna cieszy się bardzo dużą popularnością. Trzeba jednak podkreślić, że wybór mebli w tym stylu nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Dotyczy to choćby wyboru stołu do jadalni. Zatem jak wybrać stół industrialny do jadalni?

Wybór stołu industrialnego – co wziąć pod uwagę?

Wybierając stół industrialny, w pierwszej kolejności zwrócić należy uwagę na jego kształt. Dziś dużą popularnością cieszą się zwłaszcza stoły prostokątne. Wynika to z tego, że są one najbardziej ustawne. Dzięki temu stół można dopasować do niemal każdego pomieszczenia. To, co charakteryzuje stoły w stylu industrialnym to proste i ostre bryły. Dlatego stół prostokątny sprawdzi się tu idealnie. Na rynku dostępne są również okrągłe stoły industrialne. Trzeba jednak wiedzieć, że taki stół może się nie sprawdzić w przypadku małego pomieszczenia. Podobnie jest w przypadku stołów owalnych. Te również lepiej sprawdzą się w przypadku dużej jadalni. W mniejszym pomieszczeniu warto postawić na klasyczny prostokątny stół industrialny. Poza samym kształtem bardzo ważny jest oczywiście także rozmiar stołu. Dlatego istotne jest, aby przed jego zakupem dokładnie zmierzyć pomieszczenie i pod tym kątem wybrać odpowiedni rozmiar stołu. Pamiętać przy tym trzeba również o tym, ile osób na co dzień będzie do niego zasiadać. Przykładowo, w przypadku czterech osób dobrym wyborem będzie stół o rozmiarze 165 x 90 cm.

Jaki materiał na stół industrialny?

Odpowiadając na pytanie, jak wybrać stół industrialny, nie można zapomnieć o materiale, z którego jest wykonany. Dobrym rozwiązaniem będzie na pewno połączenie drewna i metalu. W jadalni urządzanej w styku industrialnym na pewno sprawdzi się stół, który wykonany został z litego drewna i ma metalowe nogi. Stół wykonany z drewna będzie prezentował się w sposób naturalny. Jeśli chodzi o same nogi, to warto wybrać stół z nogami lekkimi i wąskimi. Wszystko po to, aby stół nie przytłoczył wizualnie jadalni. Oczywiście na rynku dostępne są również stoły industrialne z dość grubymi nogami. Jest to jednak dobre rozwiązanie w przypadku większych pomieszczeń.

Jakość wykonania stołu industrialnego

Wybierając konkretny model stołu industrialnego do jadalni, szczególną uwagę zwrócić należy na jakość jego wykonania. Ważny jest tu choćby rodzaj drewna, który został wykorzystany do jego produkcji. Im solidniejszy stół, tym dłużej wytrzyma. To bardzo ważne, ponieważ zakup takiego stołu do jadalni to najczęściej inwestycja na lata. Dlatego warto tu postawić na sprawdzony i renomowany sklep z meblami. Można mieć wówczas pewność, że zakupiony stół spełni swoje zadanie i posłuży przez długi czas.

Wybór stołu do jadalni urządzonej w stylu industrialnym nigdy nie powinien być przypadkowy. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz możliwości. Pozwoli to na wybór takiego stołu industrialnego, który z pewnością spełni wszystkie oczekiwania. Oferta na rynku jest na tyle szeroka, że każdy z pewnością znajdzie idealny stół dla siebie i swojej rodziny.