Jak sprawić, żeby szafka na buty 70 cm dobrze się prezentowała?

Wiele osób powstrzymuje się od zakupu szafki na buty do swojego przedpokoju, ponieważ myśli, że takie meble są zbyt wysokie dla ich potrzeb. W sklepach z meblami znajduje się jednak niejedna szafka na buty 70 cm, która mimo swoich kompaktowych rozmiarów jest bardzo pojemna. Jednak czy takie szafki mogą się dobrze prezentować w przedpokoju? Oczywiście, że tak! Wystarczy że użyje się szafki do wyeksponowania innych elementów aranżacyjnych, niczym ramy do oprawienia obrazu.

Co można ustawić na niskiej szafce na buty?

Szafka na buty 70 cm z siedziskiem raczej nie pozwalają na ustawianie na nich delikatnych przedmiotów, ponieważ zwierzęta domowe lub dzieci mogą je łatwo zniszczyć. Jednak ozdobienie szafki rzeźbą z drewna lub mosiądzu jest doskonałym pomysłem, który z pewnością nada przedpokojowi sporo wyjątkowości. Poza tym na powierzchni szafki mogą znaleźć się zdjęcia rodzinne, co pozwoli odczuwać rodzinną atmosferę bezpośrednio po wejściu do mieszkania. Oczywiście to tylko przykłady całej gamy różnych możliwości.

Szafka na buty 70 cm z półką

Czasami zapomina się, że buty same w sobie mogą być dobrą ozdobą wnętrza. Jeżeli dobierze się odpowiednie kolory i typy obuwia, to ustawienie ich na półce szafki stworzy z nich swego rodzaju wystawę, a przedpokój nie będzie już wydawał się taki pusty. W takim wypadku dobrze jest postawić na rzadziej używane pary butów, podczas gdy te używane na co dzień lepiej jest trzymać w zamykanej części szafki, tak aby nie niszczyć kompozycji. Wadą takiego rozwiązania jest natomiast to, że buty „na wystawie” muszą zawsze być idealnie czyste i zadbane.