płytki hiszpańskie

Płytki hiszpańskie dla każdego wnętrza

Charakterystyczne wzory, przepiękne zdobienia i niepowtarzalne odcienie — oto elementy, których nie sposób pomylić z żadnym innym stylem. Zwracają na siebie uwagę, nikogo nie pozostawiają obojętnym i nie dają szansy na najmniejszy cień nudy i sztampowości. Ktoś, kto marzy o płytkach w stylu hiszpańskim, nie powinien się wahać ani chwili. Ten wybór zawsze popłaca.

Z czym połączyć ceramikę w stylu hiszpańskim?

Wiele osób zastanawia się, czy ten rodzaj płytek będzie pasował do urządzanego wnętrza, czy efekt w domu będzie równie spektakularny jak w salonie sprzedaży. Z pewnością warto sprawę przemyśleć jeszcze przed zakupem i nie działać przesadnie impulsywnie, jednak odpowiednie zaplanowanie pozwoli tak zastosować wymarzone piękne hiszpańskie wzory, by cieszyły oko i jednocześnie pięknie się komponowały z całością pomieszczenia. Wysokiej jakości płytki hiszpańskie znajdziesz na Home100.pl.

płytki hiszpańskie

Warto pamiętać, by połączyć je z bardziej neutralnymi elementami. W ten sposób będą bardziej widoczne, zwrócą na siebie uwagę i nie zginą w natłoku wzorów i kolorów. Łączenie z innymi charakterystycznymi zdobieniami może spowodować wrażenie chaosu i przypadkowości. Takie rozwiązanie — choć nie jest wykluczone — sprawdzi się tylko u najbardziej odważnych i wymaga szczególnie uważnego przemyślenia.

Delikatne akcenty czy pójście na całość — jak dużo płytek hiszpańskich zastosować?

To kolejne pytanie, które pojawia się przy planowaniu pomieszczenia. Oba rozwiązania mogą się sprawdzić i pięknie wyglądać. Najlepiej przy rozważaniu tej kwestii wziąć pod uwagę indywidualny styl wnętrza, ale też osobiste upodobania. Osoba, która kocha kolory, intensywność faktur i bogactwo wzorów może zdecydować się na umieszczenie tych płytek nawet na całej ścianie czy podłodze i będzie się dobrze czuć w tak zaprojektowanej łazience. Natomiast dla kogoś, kto ceni sobie spokój i harmonię w estetyce przestrzeni, zapewne lepszym wyborem będzie zastosowanie hiszpańskich elementów w znacznie mniejszej ilości, raczej w roli niewielkich mocnych akcentów w neutralnym otoczeniu.