nogi meblowe

Nóżki do mebli – jakie wybrać?

Ich podstawowa rola ogranicza się do utrzymywania mebla w poziomie i jeśli ją spełniają, są już wystarczająco funkcjonalne. Jednak nóżki meblowe mają wiele innych cech, wśród których warto wybrać te przydatne dla siebie

Nogi do mebli na zamówienie

Zakup gotowych mebli nie daje takich możliwości wyboru nóżek jak ich zamówienie. Jeśli oferta obejmuje wybór między różnymi detalami, warto rzecz przemyśleć. Posiadanie mieszkania z podłogami z drewna gatunku o ciekawych słojach (np. brzozy), ale nie posiadającego odporności dębu, to powód, aby wybrać nóżki do mebli na grubym gumowym podbiciu. To daje pewność, że uniknie się zarysowania przy zmianie ustawienia wyposażenia.

Z kolei nogi do mebli zaopatrzone w kółka o miękkim bieżniku to szansa na większą wygodę. Łatwiej jest stolik do kawy przyciągnąć do kanapy niż przenosić go w dwie osoby, zwłaszcza gdy o tę przysługę należałoby poprosić… zaproszonego gościa.

Proste w formie meblowe nogi

Jeśli wyposażenie wnętrza ma bazować na ciężkich meblach, które zmienią miejsce tylko przy przeprowadzce, dobrym rozwiązaniem będą stabilne nóżki meblowe, których spody będą przylegały ściśle do podłoża. To zapobiegnie gromadzeniu się w miejscu styku kłębków kurzu i włosów, trudnych do usunięcia nawet odkurzaczem o dużej mocy.

Przede wszystkim zaś meblowe nogi powinny pomóc w wypoziomowaniu szafki, komody, czy witryny w taki sposób, aby ich cenna i częstokroć krucha zawartość spoczywała stabilnie na półkach. Dobrze zamontowane i przykręcone śrubami o właściwym rozmiarze nóżki takie posłużą latami.