Sklep z fotelami

W jakich wnętrzach sprawdzi się stylowy fotel uszak?

Fotele uszaki przeżywają obecnie swój renesans. Meble znane i cenione od kilku stuleci, znów są jednymi z najbardziej modnych elementów wyposażenia. Tego typu akcesoria są chętnie wybierane ze względu na wygodę użytkowania i niebanalny wygląd. Wśród możliwych do zakupienia mebli z tej kategorii odnaleźć można wiele wzorów i rodzajów uszaków. W jakich stylach aranżacyjnych się sprawdzą i jak dopasować najbardziej odpowiedni?

Fotel dopasowany do aranżacji

Wśród uszaków pojawiają się egzemplarze różnego rodzaju oraz w wielu odmiennych wzorach i wersjach kolorystycznych. Chętnie umieszcza się je w salonach skandynawskich, retro i glamour. Odnajdą się również w przestrzeniach boho i eklektycznych. Zaleca się dopasować ich wygląd do aranżacji i zapotrzebowania. Ze stylem skandynawskim doskonale skomponują się fotele w różnych odcieniach szarości i błękitu. Akcesoria w intensywnych odcieniach żółtego i turkusowego to z kolei trafione rozwiązanie w pomieszczeniach w stylu retro. Charakter aranżacji glamour doskonale podkreśli stylowy fotel uszak w kolorze butelkowej zieleni lub pudrowego różu.

Jak wybrać modny i wygodny mebel?

Oprócz koloru obicia, warto zastanowić się również nad dopasowaniem rodzaju fotela. W przestronnych pomieszczeniach sprawdzą się tradycyjne uszaki, do których mogą być również dołączone podnóżki. Wiele konwencji aranżacyjnych zakłada jednak wykorzystanie elementów wyposażenia wywołujących wrażenie lekkości. Tutaj doskonałym wyborem okażą się uszaki na wysokich nogach. Poszczególne modele mogą posiadać wiele funkcji, takich jak możliwość rozkładania lub regulowane oparcie. Warto więc dopasować je do własnych preferencji.