Uniwersalne i ponadczasowe łóżko

Wiele osób stawia na meble ponadczasowe i uniwersalne, które będą modne niezależnie od stylu, który akurat jest teraz w trendach. Jak wybrać łóżko z drewna, by służyło nam przez co najmniej kilka lat? Poniżej przedstawiamy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy jego zakupie. 

Łóżko na lata 

Jak wybrać łóżko z drewna, by służyło jego użytkownikom przez lata? Najlepiej postawić na duże łóżko o standardowych rozmiarach. Taki model, do którego będzie pasował materac 160×200 czy 200×220 będzie praktyczny i bez problemu można do niego dobrać idealną pościel i dodatki. Ważnym elementem jest także zagłówek. Wygodny, elegancki i praktyczny zagłówek, który również zostanie wykonany z litego drewna, będzie prawdziwą ozdobą sypialni urządzonej w klimacie skandynawskim, boho czy retro. 

Dodatki do łóżka drewnianego 

Tak naprawdę, takie łóżko można w każdej chwili odmienić oraz unowocześnić – jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Większość osób posiadających łóżka z drewna, kupuje farbę olejną i sami malują je na dowolnie wybrany przez siebie kolor. Warto jednak podkreślić, iż obecnie dominują kolory jasne, stonowane. W trendach jest także naturalne drewno oraz to, które przypomina lekko zniszczone i wypłowiałe, dlatego też jeśli posiadamy model łóżka w takim klimacie – warto je zachować, bez jakichkolwiek zmian. Łóżko drewniane (przykłady znajdziesz tutaj: https://witek.pl/meble/typy-mebli/lozka/lozka-drewniane/) to idealny wybór dla wszystkich ceniących klasykę i ponadczasowość w swoich wnętrzach. Dodatkowo klienci cenią je za funkcjonalność oraz trwałość i solidność.