Rodzaje fotelików dziecięcych

Jakie fotele dziecięce powinny się znajdować w pokoju każdego dziecka? W zasadzie można tu wyróżnić trzy takie główne rodzaje foteli.

1) fotel dziecięcy biurkowy

Oczywiście takie fotele dziecięce to w zasadzie podstawa – tu na pewno nikt nie ma żadnych wątpliwości. Dzisiaj dziecko naprawdę dużo czasu spędza przy biurku, dlatego też fotel biurkowy to absolutna konieczność. Musi on mieć odpowiednio wyprofilowane plecy i dostosowaną wysokość tak, aby umożliwić dziecku wygodne siedzenie. Ponadto dodatkowym atutem będą kółka.

2) fotele dziecięce pufy

Pufy z kolei doskonale sprawdzają się na poobiedni odpoczynek. Dzięki nim dziecko może spokojnie poczytać w pozycji półleżącej bez obawy, że dojdzie do przeciążenia stawów, czy że przybrana poza będzie całkowicie niefizjologiczna. Tu jednak trzeba pamiętać o tym, że część takich fotelików niestety wykonana jest ze sztucznych materiałów – sztucznych kulek itp. Tego niestety musimy unikać tak, aby przypadkiem nie było dziecku niewygodnie z powodu przegrzania.

3) wiszący fotel dla dzieci

Na koniec – warto zainwestować w wiszący fotel dla dziecka. Dlaczego? Otóż taki fotel zapewnia dziecku zamkniętą przestrzeń, dzięki której dziecko ma miejsce, w którym czuje się przytulnie, nieco odcięte od świata. Tutaj jednakże kupując takie fotele dziecięce trzeba dokładnie sprawdzić ich bezpieczeństwo oraz dokładnie zawiesić taki fotel, zgodnie z instrukcją.

Oferta sprzedażowa foteli dla dzieci dostępna tutaj