podstawa do stołu

Podstawa do stołu – o czym należy pamiętać?

Podstawa do stołu zazwyczaj jest niewidocznym elementem, ale nie oznacza to wcale, że nie trzeba zwracać na nią uwagi przy wyborze nowego stołu. Producenci mebli w swojej ofercie coraz częściej mają oryginalne podstawy do stołów, dzięki czemu można je idealnie dopasować do każdego wnętrza.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby wybrać odpowiedni stelaż do stołu i dopiero do niego dopasować odpowiedni blat na przykład https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/akcesoria-wg-kodow/17-krzesla-i-podstawy-do-stolow.html. Jeszcze kilka lat temu oddzielne blaty i podstawy wybierali jedynie właściciele różnorodnych biznesów gastronomicznych. W dzisiejszych czasach z takiego rozwiązania korzystają również prywatni użytkownicy, którzy chcą stworzyć swój wymarzony stół.

Moda na naturalne materiału

Od kilku sezonów panuje duży boom na materiały naturalne. Między innymi dlatego też warto postawić na oryginalne podstawy do stołu wykonane z drewna litego i rur metalowych. Metalowa podstawa do stołu idealnie komponuje się z żeliwnymi stopami albo z grubościennymi rurami metalowymi. Podstawy metalowe mogą być malowane proszkowo praktycznie na dowolny kolor, dzięki czemu prezentują się one bardzo okazale. Godne uwagi są podstawy wykonane w całości ze stali nierdzewnej polerowanej albo ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Wybierając metalowe podstawy warto zwrócić uwagę także na to, aby posiadały one specjalne stopki regulacyjne. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można idealnie wypoziomować stół.