Płytki heksagon – Uniwersalne rozwiązanie do wnętrz

Płytki heksagon to stosunkowo nowy format na rynku ceramiki. Pomimo swojej nowości, rozpowszechnił się w kręgach znanych projektantów i jest obecnie szybko promowany jako najlepsza opcja do okładania domów i mieszkań w stylu rustykalnym. Wyjaśnia to sześciokątny kształt płytki, który wielu osobom kojarzy się z plastrami miodu.

Płytki heksagon – Uniwersalne rozwiązanie do wnętrz

Chociaż płytki heksagonalne należą do kategorii uniwersalnych, najczęściej są stosowane jako podłogi. Również współcześni projektanci zaczęli aktywnie wykorzystywać takie płytki do dekoracji ścian łazienek i pryszniców, co nadaje pomieszczeniom szczególnego, niepowtarzalnego uroku. Ponadto płytki ceramiczne o strukturze plastra miodu są bardzo często wykorzystywane do wykończenia backsplash w kuchni, co szczególnie efektownie wygląda w połączeniu z sześciokątnymi podłogami. 

Popularność płytek heksagonalnych stale rośnie. Wynika to z obecności wielu zalet i pozytywnych aspektów:

  • Efektowny projekt wnętrza
  • Wszechstronność zastosowania
  • Trwałość i odporność na zużycie
  • Różnorodność odcieni i opcji układu.
  • Urządzanie wnętrza nawet bez wprowadzania dodatków

Płytki heksagon nadają się do dość dużych i wolnych powierzchni.

Na dużej powierzchni efekt wizualny „plastrów miodu” jest w pełni widoczny. Heksagony świetnie prezentują się więc na podłodze w salonie ,kuchni a nawet sypialni. Dziś można kupić płytki heksagon o dowolnej powierzchni – błyszczącej i  matowej , tłoczonej i lekko chropowatej (do kupienia m.in. na https://home100.pl/plytki-heksagonalne). Który wybrać? zależy od przeznaczenia płytki i wnętrza. Kształt sześciokąta nadaje płytce nie tylko niecodzienny wygląd, ale także poszerza możliwości projektowe. Łączenie plastrów miodu o różnych kolorach i składanie ich we wzory wygląda o wiele bardziej efektownie niż w przypadku zwykłych płytek ściennych czy podłogowych. Ma więcej możliwych schematów stylizacji. Wady obejmują wyższy koszt i złożoność instalacji.