Hokery kuchenne

Na co zwrócić uwagę wybierając hokery?

Stołki barowe to meble coraz częściej pojawiające się w modnych aranżacjach wnętrz. Doskonale sprawdzają się umieszczane przy wyspach kuchennych lub przedłużanych blatach. To doskonały pomysł dla osób chcących funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń i nadać aranżacji wrażenia lekkości. O czym należy pamiętać poszukując odpowiednich hokerów do swojego mieszkania?

Wygoda i komfort użytkowników

Krzesła barowe charakteryzuje ich znaczna wysokość. Wybierając modele do swojego domu, należy więc w przemyślany sposób dopasować je do zapotrzebowania użytkowników. Ważne są tutaj między innymi stabilne podpórki pod nogi, które ułatwią siadanie na stołku. Wymiary mebli muszą być dopasowane do wzrostu domowników i wysokości blatu. Zaleca się pozostawić ok. 30 cm wolnej przestrzeni pomiędzy siedzeniem krzesła a poziomem stołu. Warto również wybierać miękkie modele tapicerowane lub akcesoria z ergonomicznymi siedzeniami. Jeżeli hokery będą wykorzystywane podczas długich spotkań, warto zdecydować się na egzemplarze z oparciem i podłokietnikami. Ciekawe modele tego typu krzeseł można obejrzeć na stronie mebletkaniny.pl.

Hokery kuchenne

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby krzesła okazały się praktycznym zakupem, warto zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. Zaleca się wybierać modele z tworzyw, z których łatwo będzie usunąć zabrudzenia. Korzystnym rozwiązaniem mogą być akcesoria, których siedzenia wykonano z syntetycznych surowców lub obito skórą. Dobrym pomysłem okażą się również hydrofobowe, niewchłaniające brudu tkaniny. Przemyślany dobór mebli zapewni domownikom maksymalny komfort i wygodę.