Modernizacja wentylacji w starych budynkach

Podczas remontu i modernizacji już istniejących budynków warto poprawić poziom wentylacji. Jeżeli nie ma możliwości wykorzystania istniejących kominów, można zamontować dodatkowe przewody ułatwiające wymianę powietrza w obiekcie. W takim wypadku rura wentylacyjna wykonana z tworzyw sztucznych może poprawić komfort użytkowania pomieszczeń.

Materiału do budowy układu wentylacyjnego

 

Stosowane obecnie rozwiązania kanałów wentylacyjnych pozwalają na stworzenie dowolnego układu dopasowanego do warunków budowlanych w obiekcie. Rury wentylacyjne mogą być produkowane w różnych rozmiarach. To pozwala na budowanie rozgałęzień i przez co istnieje możliwość doprowadzenia przewodu do kilku pomieszczeń jednocześnie. W skład takich systemów oprócz przewodów wentylacyjnych wchodzą kształtki kierunkowe oraz redukcje pozwalające na montaż dowolnych kratek wentylacyjnych. Uchwyty montażowe pozwalają na stabilne zamocowanie rur do powierzchni ściany lub sufitu co ułatwia ich późniejszą obróbkę, lub ukrycie w konstrukcji budynku.

Poprawa efektywności wentylacji

 

W przypadku dużej długości kanałów wentylacyjnych można użyć wentylatorów zwiększających wydajność instalacji. Takie rozwiązanie ułatwia modernizację obiektów z dużą ilości przeszkód architektonicznych, które nie pozwalają na prowadzenie takich rur po linii prostej. Cicha praca wentylatora umożliwia jego montaż nawet wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych.