lamelki

Moda na pionowe lamelki

Pionowe lamelki to bardzo nastrojowe i praktyczne ozdoby okienne, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Lamele doskonale pasują nie tylko do okien w salonie, ale również do okien w kuchni i łazience. Dzięki nim można także umiejętnie podzielić przestrzenie w mieszkaniu.

Dlaczego lamele są tak popularne?

Lamelki pionowe jak te https://www.belmeb.pl/lamelki-lamelka-1000-szt.html mogą przyjmować różne pozycje, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Godne uwagi są przede wszystkim te modele, dzięki którym można uzyskać niesamowity efekt 3D. Wybierając nowe lamele warto zwrócić szczególną uwagę na system obracania. W dzisiejszych czasach modne są lamele nie tylko w jednym odcieniu, ale również modele w dwóch różnych kolorach, które efektownie poruszają się naprzemiennie. Jeżeli chodzi o sposób sterowania do dostępne są ręczne systemy podnoszenia i automatyczne, które są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu.

lamelki

Gatunek drewna ma znaczenie

Na wytrzymałość materiału największy wpływ ma oczywiście gatunek drewna. Najtańsze rolety drewniane dostępne na rynku przeważnie wykonane są z dość cienkiego drewna sosnowego. Niestety drewno tego typu charakteryzuje się dużą podatnością na zmienne temperatury i podwyższoną wilgotność. Wybierając drewno sosnowe pamiętać należy o tym, aby je odpowiednio zaimpregnować. Nieco droższym rozwiązaniem są rolety z dębu i cedru, które nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale.