zasłona na wanne

Jak wybrać zasłonę na wannę?

Czy często zastanawiamy się, jaką zasłonę łazienkową warto wybrać? Z reguły wybieramy kolor i wzór pasujący do łazienki, dokonujemy zakupu i jesteśmy z niego zadowoleni. Czy nie? W dużej mierze zależy to od tego, czy wybraliśmy odpowiednią zasłonę prysznicową. W końcu zasłona na wannę, jak może się błędnie wydawać na pierwszy rzut oka, nie jest wcale taka prosta. 

Materiał

Najpierw zapoznajmy się z materiałami. Zasłona na wannę może być tekstylna lub plastikowa (zobacz tutaj). Aby zrozumieć różnicę między nimi, można posłużyć się analogią do zwykłego obrusu — może być wykonany z tkaniny lub z ceraty, np. z tworzywa sztucznego. Rodzaj materiału można samodzielnie określić w sklepie

buyantibiotics24.net

, w dotyku, nawet bez patrzenia na etykietę. Niemniej jednak przysłowiowa etykieta może ujawnić wiele interesujących rzeczy.

Jakie oczka należy wybrać?

Ważnym czynnikiem przy wyborze zasłony prysznicowej jest materiał, z którego wykonane są oczka lub kółka, za pomocą których zasłona jest mocowana do drążka. Mogą być one wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Jeśli oczka są wykonane z mosiądzu lub stali nierdzewnej, można je spokojnie wybrać — oba materiały są wysokiej jakości, nie korodują ani nie utleniają się. Ponieważ jednak takie informacje rzadko znajdują się na opakowaniach, lepiej nie ryzykować i wybrać pierścienie z tworzywa sztucznego — nie będą korodować i nie zepsują wyglądu produktu. Ponadto takie pierścienie są często przezroczyste i nie odwracają uwagi od wzornictwa markizy.

Optymalny rozmiar zasłony na wanne to jaki?

Na zakończenie porozmawiajmy o wielkości zasłony na wannę. W przypadku standardowej wanny prostokątnej o długości do 1,7 m rozmiar zasłony wynosi 180×200 cm lub 180×180 cm (długość x wysokość). W przypadku wanien dłuższych niż 1,7 m lepiej wybrać dłuższy parawan nawannowy — 200×200 cm. Natomiast aby zabezpieczyć narożną (asymetryczną) wannę przed rozpryskami wody, należy wybrać większy rozmiar 240×200 cm. W przypadku korzystania z brodzika należy również użyć ekranu prysznicowego o tym samym rozmiarze.