Dziecięcy pokój z charakterem

Urządzenie dziecięcego pokoju to prawdziwe wyzwania. Z jednej strony chcemy bowiem, żeby pomieszczenie miało styl i charakter odpowiadający upodobaniom i zainteresowaniom malucha. Z drugiej strony jednak wiemy, że dzieci są zmienne i rzeczy uwielbiane przez nie w jednym tygodniu, po kilku dniach idą w kąt. A trudno jest zmieniać wystrój wnętrza przy każdej zachciance dziecka.

Obudź w dziecku kreatywność

Dobrym pomysłem jest kupowanie mebli oraz elementów wyposażenia pokoju, które można modyfikować w zależności od upodobań albo nastroju. Świetnie sprawdzą się meble z naturalnego drewna, które można przemalować lub ozdobić w inny sposób, na przykład oklejając kolorowymi aplikacjami. Pokój dziecięcy nie może być też surowy – nie możemy zakładać, że wszystkie dziecięce skarby będą leżały poukładane i zamknięte w szafkach. Dzieci lubią otaczać się zabawkami i bliskimi im przedmiotami o charakterze emocjonalnym. Umożliwisz to dziecku, a jednocześnie utrzymasz względny porządek, wyposażając pokój w otwarte regały oraz półki. Warto też przewidzieć miejsce na eksponowanie dziecięcej twórczości. Rysunki, ceramika, stroiki i inne dzieła przyniesione z przedszkola powinny być pięknie wyeksponowane.

Kolorowe drobiazgi

Do zmiany nastroju w dziecięcym wnętrzu nie potrzeba dużych pieniędzy. Dobry efekt możemy osiągnąć wymieniając tkaniny – ozdobne poduszki, zasłonki, dywanik pod łóżkiem czy kolorową dziecięcą pościel. Dzięki wprowadzeniu nowych kolorów możemy uzyskać efekt zupełnej nowości niewielkim kosztem. Pościel dla dzieci o wymiarach 160×200 cm doskonale spełnia te wymagania. Większa kołdra jest uniwersalna – można powiedzieć, że rośnie razem z dzieckiem. Wystarczy zmienić wzór na pościeli z dziecięcej na młodzieżową i nie będziemy musieli wymieniać kołdry, gdy dziecko podrośnie.