nowe osiedle mieszkalne we Wrocławiu

Atrakcyjne mieszkanie w centrum Wrocławia

Współczesna przestrzeń miejska, szczególnie w centralnej części metropolii, charakteryzuje się zwartą zabudową. Z uwagi na niską dostępność nieruchomości do zabudowy deweloperzy zmuszeni są do budowania jak najwyższych budynków wielorodzinnych, tak aby na pojedynczej nieruchomości gruntowej zmieścić jak największą ilość mieszkań. W ten sposób w krajobrazie wielkich miast dominować zaczynają wysokie apartamentowce.

Centra kuszą powierzchnią i widokiem

Apartamentowce nie są zwykłymi blokami mieszkalnymi, lecz budynkami podzielonymi na dość rozległe – zgodnie zresztą z nazwą – apartamenty, skierowane raczej do zamożniejszej części klienteli. Tym, co ma w szczególny sposób zachęcać do ich zakupu jest duża powierzchnia połączona z korzystną lokalizacją i pięknym widokiem na miasto.

Nie powinno więc nikogo dziwić, że ceny za 1 metr kwadratowy rozpoczynają się zazwyczaj od 10 000 zł wzwyż. Podobnie jest również we Wrocławiu, mieście będącym stolicą Dolnego Śląska. Nowe mieszkania w centrum Wrocławia to najczęściej lokale w apartamentowcach – rozległe, wygodne i bardzo dużo warte, przez co stanowią idealną lokatę oszczędności.

Ścisłe centrum lepsze niż obrzeża

Mieszkanie w centrum miasta niesie za sobą wiele zalet, toteż popularność mieszkań na rynku pierwotnym, nawet tych o wyższym standardzie, jest bardzo duża. Deweloperzy raczej nie mają większych problemów ze sprzedażą swoich nieruchomości, a w wielu przypadkach akty notarialne są zawarte już w momencie prowadzenia budowy budynku,

Szukając więc mieszkań we Wrocławiu na rynku pierwotnym, warto wziąć po uwagę również i lokalizację bardziej centralną, o ile oczywiście zasobność portfela lub zdolność kredytowa pozwalają na skorzystanie z takiej opcji. Inwestycja na pewno nie przyniesie straty, bo mieszkanie w takiej lokalizacji z biegiem lat będzie zyskiwało na wartości.