Sofa do salonu – z funkcją spania czy niekoniecznie?

Sofa w salonie jest najważniejszym elementem wyposażenia. Nie zależnie od tego, czy posiadamy dodatkową sypialnię czy nie, warto zastanowić się, czy konieczna jest sofa z funkcją spania? Jak wybrać sofę, by była nie tylko elegancka, ale również praktyczna?

Skandynawska elegancja

kanapa-rozkladana-lahti

Sofa skandynawska sprawdzi się w niejednym wnętrzu. Dzięki swojej prostej formie, umiłowaniu do minimalizmu oraz funkcjonalności kanapy styl skandynawski są bardzo chętnie wykorzystywane w naszych mieszkaniach.

Sofa w neutralnych kolorach idealnie wpisze się we wnętrze klasyczne. Kanapy styl skandynawski w ciekawym, energetycznym kolorze, kompatybilne z wystrojem pokoju dziennego, będą stanowiły innowacyjny kontrast, który sprawi, że salon będzie gustowny, a jednocześnie niebanalny.

Decydując się na niewielką sofę można ją uzupełnić dostawiając fotel, który będzie dodatkowym miejscem do odpoczynku. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są sofy, które mają dostawiany narożnik. Dzięki możliwości przestawiania dodatkowego elementu można uzyskać kanapę lawą lub prawą, która bez trudu można dopasować do wymagań, jakie stawia przed nami pokój dzienny.

Pragmatyczne rozwiązania

Warto się zastanowić, czy łóżko skandynawskie, które zdobi salon powinno mieć funkcję spania. Pojemnik na pościel może stanowić skrytkę na dodatkowe rzeczy, z których rzadko korzystamy. Taki pojemnik przydaje się na rzeczy używane sezonowo.

Rozkładana sofa skandynawska jest dobrym pomysłem, gdy liczba pokoi w mieszkaniu nie jest duża oraz gdy brakuje dodatkowej sypialni. Jest to dobre rozwiązanie, gdy niespodziewanie odwiedzą nas goście. Spanie na rozkładanej sofie jest dużo wygodniejsze niż nocleg na materacu.

Sofa z funkcją spania to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Sofy, dzięki swojej prostej budowie sprawiają wrażenie delikatnych, dzięki czemu wyglądają atrakcyjnie nawet w niewielkich pokojach dziennych.