Rozkładana kanapa dwuosobowa- rozwiązanie tylko dla singli?

Kanapa jest meblem, na którym większość z nas spędza codziennie sporo czasu, dlatego wybór jej wielkości, modelu i koloru jest dość istotny dla naszego komfortu i zadowolenia. Poniżej odpowiadamy na pytanie, czy sofa dwuosobowa rozkładana nadaje się tylko dla singli oraz czym kierować się podczas jej zakupu.

Gdzie możemy użytkować niewielką sofę?

Pierwszym miejscem, z którym kojarzy nam się ten mebel jest zapewne salon i jest to skojarzenie jak najbardziej trafne. Taka zgrabna kanapa rozkładana 2 osobowa świetnie sprawdza się i wygląda nawet w bardzo małych salonach. A dzięki dobraniu wygodnych krzeseł lub foteli można stworzyć dogodne miejsce do wypoczynku dla całej rodziny, nawet na małej przestrzeni. Ponadto rozkładane kanapy „dwójki” dobrze sprawdzą się też pokojach dzieci i młodzieży, a także w domowym biurze lub pracowni, gdzie dzięki temu nocować będą mogli nasi goście.
A więc tezę, jakoby dwuosobowe kanapy były dobre tylko dla singli, można uznać za obaloną!

Czym kierować się przy wyborze rozkładanej kanapy?

Ale by cieszyć się dobrodziejstwem kanapy, która będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb i możliwości, musimy najpierw znaleźć model, który sprosta naszym oczekiwaniom. Najczęściej nie jest to łatwe zadanie, ale wybór modeli i ciekawych rozwiązań na rynku jest dziś po prostu ogromny. Oto czym powinniśmy kierować się przy wyborze mebla, jakim jest sofa 2 osobowa rozkładana:

  • po pierwsze, model i rozmiar; kanapa powinna być dopasowana do naszego wnętrza i harmonizować się z pozostałymi sprzętami, nie powinna też zagracać i przytłaczać całości pomieszczenia;
  • po drugie, wygoda i praktyczność; najlepiej przed zakupem usiąść, a nawet w miarę możliwości położyć się na danym modelu, aby sprawdzić jego wygodę, oceńmy też czy posiada przydatny schowek na pościel i czy jest łatwa w utrzymaniu czystości;
  • po trzecie, jakość i cena; dość ważne jest by zmieścić się w dostępnym budżecie, ale musimy mieć świadomość, że często w parze z wyższą ceną otrzymujemy też lepszej jakości produkt, który będzie służył nam bez usterek przez długie lata.