Jak wybrać lustro do łazienki?

Każdy doskonale wie, że przynajmniej jedno lustro musi znajdować się w dosłownie każdym domu. Ma ono nie tylko znaczenie czysto funkcjonalne, służące np. do robienia makijażu, lecz także wizualnie powiększa ono dane pomieszczenie, w którym się znajduje. Nic zatem dziwnego, że jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, w którym musi znajdować się lustro, jest łazienka.

Jaki rozmiar i kształt lustra wybrać?

Jedną z najważniejszych spraw podczas wyboru lustra do łazienki jest określenie jego rozmiar oraz oczywiście kształtu. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ nie zawsze okrągłe lustro skandynawskie będzie pasowało do danej łazienki, a także często zbyt małe lustro będzie zwyczajnie mało praktyczne.
Z tych właśnie powodów w miarę możliwości należy wybierać lustra jak największe. Jeśli natomiast chodzi o kształt samego lustra, to w przypadku, gdy umywalka, wanna lub nawet baterie mają kształty opływowe i łagodne, bardzo poleca się w takim wypadku zastosować okrągłe lustro skandynawskie, które będzie idealnie pasowało do takiej właśnie aranżacji łazienki.

A co z ramą?

Zupełnie osobną sprawą podczas wyboru łazienkowego lustra jest decyzja na temat tego, czy ma ono posiadać ramę, czy może być jej pozbawione? W tym wypadku głównym czynnikiem, który odgrywa rolę, jest tak naprawdę osobisty gust osób korzystających z danej łazienki. I choć do niedawna na rynku królowały lustra bezramowe, to jednak obecnie ten trend odwraca się coraz częściej i wybierane do nowych inwestycji są lustra z grubymi, drewnianymi ramami.