Jakie drzwi przesuwane warto wybrać?

Ponieważ świetnie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, zainteresowanie nimi od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Producenci drzwi przesuwanych dbają o to, by wybór był coraz szerszy, dzięki czemu taki system można dopasować do każdego wnętrza.

Chowane w ścianę czy naścienne: jaki system sprawdzi się lepiej?

Drzwi przesuwane mogą po otwarciu ukrywać się w ścianie, mogą się też na nią nakładać, stając się tym samym ważnym elementem w wystroju wnętrza. Każde rozwiązanie ma mocne i słabe strony. W pierwszym przypadku, po otwarciu drzwi, ich skrzydła pozostają niewidoczne, dzięki czemu można maksymalnie zastawić meblami ścianę w ich pobliżu. Minusem jest montaż takich drzwi oraz konieczność urządzenia w ścianie specjalnej kieszonki na otwierane skrzydła. Drzwi naścienne to łatwiejszy montaż, jednak w tym wypadku trzeba zrezygnować z zastawiania ściany obok drzwi oraz wybrać takie skrzydła, które będą się pięknie prezentowały.

Jakie materiały warto wybrać?

Powstające zazwyczaj z drewna naturalnego drzwi przesuwane, nie są jednak jedyną opcją. Często na rynku pojawiają się przesuwane drzwi ze sklejki lub z hartowanego szkła.

Jak wykorzystać takie drzwi?

Możliwości jest wiele. Mogą się one sprawdzić w mniejszych mieszkaniach, z kolei w większych pomieszczeniach mogą stać się alternatywą dla ścianek działowych. Szafa, garderoba, schowek pod schodami – oto kolejne miejsca, które można zamykać w taki właśnie sposób.