Nowoczesna aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki to niezwykle istotna kwestia. Wybór płytek ma tu kluczowe znaczenie. Ich kolorystyka determinuje całe pomieszczenie. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli płytek jak więc się nie pogubić w gąszczu propozycji?

Kafelki hiszpańskie

Jednym z modnych ostatnio trendów są płytki hiszpańskie. Są to modele w pięknych barwach granatu, czerwieni, zieleni czy beżu- jednak wbrew obiegowej opinii kolory te wcale nie są jaskrawe, wręcz przeciwnie; najczęściej barwy te są stonowane ponieważ służą tylko i wyłącznie uwypukleniu wzorów którymi są pokryte. Kolorowe, ciekawe mozaiki są piękne same w sobie. Bardzo często wykorzystywane są w projektach nowoczesnych wnętrz, gdzie przełamać mają surowość i minimalizm reszty. Świetnie komponują się też w stylizacjach retro, gdzie idealnie stapiają się z delikatnymi zdobieniami.

Właściwości użytkowe płytek hiszpańskich

Kafelki hiszpańskie chętnie wybierane są ze względu na ich niezawodność oraz wysoką jakość, nawet najbardziej wymagający inwestorzy powinni być zadowoleni z ich jakości, jeśli tylko wezmą pod uwagę kilka kwestii. Wybierając ceramikę hiszpańską warto pamiętać, żeby szczególną uwagę zwrócić na obecność szkliwienia. Płytki szkliwione wyglądają bardzo efektownie a dodatkowo posiadają bardzo ciekawe zdobienia co sprawia, że są one bardzo chętnie wybierane ale mają też swoje wady, ich powierzchnia jest bardzo gładka i nie wchłania wilgoci. Dlatego niekoniecznie sprawdzi się na podłodze w łazience. Dodatkowym minusem jest fakt, że kafelki szkliwione są dość śliskie. Wybierając więc płytki na podłogę znacznie lepiej sprawdzą się produkty bez dodatkowej warstwy szkliwa. Warto pamiętać też, ze płytki w intensywnych kolorach dużo trudniej utrzymać w czystości, ponieważ widoczne będą na nich wszystkie zasieki wodne oraz ślady mydła.

Więcej inspiracji na www.banyo.pl