Kątowniki stalowe – elementy konstrukcyjne mebli

Z poszczególnymi elementami składającymi się na mebel można spotkać się przede wszystkim podczas samodzielnego montażu wyposażenia mieszkania. Stało się to bardzo popularne od czasu, kiedy na rynek meblarski weszła znana marka skandynawska. Aby prawidłowo złożyć meble warto dowidzieć się czym są i do czego służą kątowniki stalowe.

Co to jest kątownik stalowy?

Kątowniki stalowe są swego rodzaju profilami montażowymi, dzięki którym każdy element składowy mebla jest prawidłowo wypoziomowany, mocno skręcony, a także po prostu maksymalnie stabilny. Z twardych blach stalowych wykonuje się na skalę przemysłową standaryzowane elementy, które najczęściej posiadają kąt prosty. W nich wywiercone są otwory, służące do osadzania wkrętów mocujących. Blaszki są trwałe i nie odkształcają się, dlatego w sposób prawidłowy stabilizują wszystkie elementy mebla.

 

Gdzie znajdują zastosowanie profile stalowe?

Kątowniki stalowe są podstawowym elementem mocującym praktycznie we wszystkich rodzajach mebli salonowych, kuchennych, do przedpokoju oraz ogrodowych czy garażowych. Za pomocą tych niewielkich części każda półka, ścianka czy szuflada jest zamocowana trwale. Stałe, nawet intensywne użytkowanie mebli jest możliwe przez długi okres czasu, a każdy z połączonych kątownikami stalowymi element jest stabilny i idealnie spełnia swoje zadanie. Odpowiednie kątowniki są dołączane do zestawu wraz z innymi elementami mebla.