Jak powinno wyglądać eleganckie i funkcjonalne krzesło barowe?

Krzesła barowe są idealnym rozwiązaniem do kuchni, w której jest wysoki blat bądź wyspa. Jest to rozwiązanie bardzo popularne od momentu kiedy postanowiliśmy otworzyć nasze kuchnie na salon. Jak wybrać hoker, który będzie nie tylko elegancki, ale również funkcjonalny? 

Wygoda przede wszystkim

Wybierając krzesła barowe trzeba pamiętać, że jest to mebel przede wszystkim użytkowy, który musi być wygodny i funkcjonalny. Dopiero w drugiej kolejności zastanawiamy się nad jego wyglądem i tym, jak komponuje się z otoczeniem.  

Hokery, które są przeznaczone do dłuższego siedzenia mają oparcie oraz wygodne siedziska. Dzięki temu wyglądają jak mini fotele na wysokich nogach. Trzeba pamiętać, że hoker nie został stworzony, by stać przy stole. Jest to mebel, który ma znajdować się przy wyspie bądź blacie. Dlatego jest wyższy niż tradycyjne krzesła. 

Wysokość hokera może wahać się między 65 cm a 100 cm. Wybierając krzesło barowe ważne, by zwrócić uwagę, by był on 20 – 30 cm niższy od blatu. Jest to wysokość, która jest optymalna. Bardzo wiele krzeseł man regulowaną wysokość, dzięki temu można uzyskać około 10 – 15 cm różnicy. 

Siedzisko – wygoda i elegancja

Krzesła barowe, które mają tapicerowane siedziska są bardzo wygodne. Oparcie oraz podłokietniki podwyższają wyłącznie komfort siedzenia. Hokery tapicerowane są idealne do mieszkań w klasycznym stylu. Eleganckie, gustowne i niemal w każdym kolorze pasują do wielu rodzajów mieszkań. Można je dobierać na zasadzie kontrastu, co pozwoli na przełamanie stylistyki pomieszczenia. Warto postawić na mebel w ciekawym, energetycznym kolorze. 

Najchętniej wybierane są meble z czarnym obiciem. Jest to rozwiązanie praktyczne, gdyż hoker stojący często w kuchni może ulegać szybkiemu zabrudzeniu. Bardzo elegancko wyglądają obicia w delikatnym, beżowym kolorze. Niestety jasny kolor wiąże się z koniecznością częstego czyszczenia mebla. 

Eleganckie, ale mniej wygodne są krzesła barowe drewniane. Takie hokery sprawdzą się w mieszkaniach w stylu skandynawskim. Drewniane siedzisko, ale metalowe nogi to idealny hoker do pomieszczeń w stylu loftowym. Eleganckie, surowe wyglądają oszałamiająco w połączeniu z podłogą z drewna oraz ścianami, na których króluje cegła oraz beton. Tak urządzone mieszkanie jest eleganckie i gustowne. 

Plastikowe siedziska mogą mieć proste siedziska bez oparcia ani podłokietników. Nie jest to wtedy najwygodniejszy mebel. W momencie, gdy są dobrze wyprofilowane oraz mają oparcie komfort siedzenia jest dużo wyższy. Ten rodzaj hokerów świetnie wygląda w mieszkaniach nowoczesnych. Może być również ciekawym elementem dekoracyjnym w mieszkaniu klasycznym czy industrialnym. Zaskakujący design jest elementem, który wygląda bardzo charakterystycznie i przełamuje stylistykę. 

Wybierając krzesła barowe należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd hokerów, ale również na ich praktyczne zastosowanie. Hokery, które łączą w sobie elegancję oraz wygodę to meble bardzo praktyczne, które świetnie potrafią wkomponować się we wnętrza niewielkie i często trudne do aranżacji.