drążek na ubrania

Kilka skutecznych sposobów na uporządkowaną szafę

Uporządkowana szafa to krok do sukcesu w szybszym szykowaniu się do wyjścia z domu. Odpowiednio posegregowane i ułożone ubrania mniej się niszczą. Łatwiej zapanować nad chaosem wśród swoich rzeczy wtedy, gdy szafa jest posprzątania, a ubrania wiszą na wieszakach na drążku.

Drążek na ubrania

Jeżeli w szafie nie ma się mocnego i wytrzymałego drążka, warto kupić taki teleskopowy i po prostu w prosty sposób zamontować go w swojej szafie. Taki drążek sprawdzi się w szafach wnękowych, w szafach robionych na wymiar. Jego montaż jest niezwykle prosty, już po chwili można segregować rzeczy, wcześniej wieszając je na wieszakach. Jeżeli posiada się szafę z dużą ilością półek, część z nich można zdemontować i do środka włożyć drążek. Dzięki temu drążek na ubrania pozwoli na zawieszenie marynarek i koszul, oraz innych ubrań, które najlepiej przechowywać w takiej wiszącej pozycji.

Segregacja ubrań

Nie ma uporządkowanej szafy bez wcześniejszej segregacji rzeczy, które znajdują się w środku. Do ubrań nie warto zatem podchodzić ze zbyt dużym sentymentem. Lepiej na bieżąco pozbywać się zużytych rzeczy, lub tych, z których już się nie korzysta. Wszystko to, co ma pozostać w szafie, powinno zostać zawieszone na wieszakach lub ułożone w kostkę na półkach. Torebki i akcesoria oraz buty warto trzymać na dole szafy lub w szufladach. Warto pamiętać o uporządkowaniu również tej części szafy, bo tylko wtedy całość będzie wyglądała schludnie.