obrzeża meblowe

Funkcjonalne obrzeża meblowe do wykańczania mebli

Meble z założenia są inwestycją trwałą i na lata. W praktyce niestety podczas eksploatacji mebli, szczególnie tych wykonanych z materiałów o mniejszej trwałości, dosyć szybko mogą pojawić się różnego rodzaju uszkodzenia. Meble na szczęście można odnowić, odrestaurować, co naprawdę nie dotyczy tylko tych wykonanych z naturalnego drewna.

obrzeża meblowe

Malowanie frontów mebli lub oklejanie za pomocą taśmy
Jeden ze sposobów na szybką metamorfozę mebli kuchennych to malowanie frontów za pomocą specjalnej farby. Oczywiście należy odpowiednio przyłożyć się do tej pracy, jednak efekt może być naprawdę bardzo satysfakcjonujący. Fronty mebli można również okleić za pomocą specjalnej okleiny. Należy pamiętać wtedy również o tym, aby odpowiednio odświeżyć obrzeża meblowe. Obrzeża meblowe to cienkie paski, która przykleja się w miejscach cięcia płyt MDF lub płyt pilśniowych. Ogromny wybór obrzeży meblowych w różnej kolorystyce i stylu, pozwala na precyzyjne dobranie i wykończenie mebla.

Zniszczone obrzeża meblowe

Meble zakupione w sklepie, szczególnie te w wydaniu budżetowym, często stosunkowo szybko niszczą się właśnie od strony obrzeży. Obrzeża meblowe mogą odstawać i odklejać się, co niestety wygląda bardzo nieestetyczne. Remedium to zakup nowych obrzeży w kolorystyce dopasowanej do kolorystyki mebli. Ich zamontowanie jest banalnie proste, a zatem dosłownie w ciągu godziny można całkowicie odświeżyć wygląd mebli i usunąć szpecące defekty.